http://proacc.ir

گفتگوی دانشجویان در مورد پایان نامه و رساله

۴۷

سئوالات و تجربیات خود را در مورد تهیه پایان نامه کارشناسی ارشد در این بخش بیان فرمایید

goftgoopayan

ارسال دیدگاه

*

code

دیدگاه ها (۴۷)

در انتخاب موضوع پایان‌نامه موارد زیر در نظر گرفته شود:

ابتدا حوزه مورد علاقه‌تون رو مشخص کنید، سپس مقالات به روز رو در این راستا مطالعه کنید، با مطالعه آنها حتما ایده‌هایی به ذهنتون خواهد رسید، سعی کنید چیزی رو به آنها اضافه کنید، بعضی روش‌ها رو ترکیب و یا از ابزارهای متفاوت استفاده کنید.

انتهای مقالات و خصوصا فصل پنجم پایان‌نامه‌ها و درقسمت پیشنهادات آتی، نویسنده یکسری ایده رو برای محققین بعدی پیشنهاد داده، میتونید اونها رو به موضوع پژوهش او اضافه کنید و ادامه و توسعه دهنده کار او باشید. بدین صورت شما به راحتی یک عنوان دارید. بنابراین حتما از کتابخانه دانشگاه‌تون استفاده و پایان‌نامه‌ها رو مطالعه کنید.

حتما در جلسات دفاع شرکت کنید، این کار علاوه بر اینکه شما رو با نحوه داوری و داورها آشنا خواهد کرد، باعث میشه ایده‌هایی هم به ذهن شما برسد، دست حتما یادداشت برداری کنید.

حتی المقدور در کنفرانس‌ها هم شرکت کنید. ایده های خوبی رد و بدل میشه.

در نهایت از اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیل های مقطع دکتری راهنمایی بگیرید. نه اینکه از اونها انتظار پیشنهاد موضوع داشته باشید، بلکه موضوعی رو که به ذهن‌تون رسیده رو با کمک ایشان هماهنگ کنید.

معرفی چند #پایگاه_اطلاعاتی
به طور مختصر و مفید :

✳️ پایگاه Elsevier (الزویر)
کلیه رشته ها

پایگاه بزرگ Elsevier یکی از مهمترین پایگاه های نشر منابع دیجیتالی در حوزه های مختلف علوم است. دفتر اصلی این ناشر در کشور هلند قرار دارد. در پایگاه الزویر حدود ۲۲۰۰ مجله علمی در شاخه های مختلف علوم نمایه شده است. همچنین بیش از ۲۵۰۰۰ عنوان کتاب در این پایگاه قرار دارد. این پایگاه سرویس های مبتنی بر وب متنوعی را ارائه می دهد که مهمترین آنها عبارتند از: Scopus (اسکوپوس) و Science Direct (ساینس دایرکت).

✳️پایگاه Springer (اشپرینگر)
کلیه رشته ها

این پایگاه پس از Elsevier بزرگترین پایگاه علمی در جهان است که دفتر مرکزی آن در کشور آلمان قرار دارد. این پایگاه نیز دارای ۱۹۰۰ مجله علمی نمایه شده و ۱۱۰۰۰۰ عنوان کتاب در ۲۶ شاخه مختلف علمی است.

✳️پایگاه Wiley (وایلی)
علوم پایه

دفتر مرکزی این پایگاه در کشور ایالات متحده و در ایالت نیوجرسی واقع است. انتشارات Wiley در سال ۲۰۱۰ میلادی با راه اندازی سرویس مبتنی بر وب خود با عنوان Online Library تعداد ۱۵۰۰ عنوان مجله علمی را نمایه نموده است. همچنین حدود ۱۴۰۰۰ عنوان کتاب نیز از منابع الکترونیکی و آنلاین این پایگاه به شمار می رود. منابع این پایگاه شاخه های مختلف علوم (فنی، پزشکی و…) را شامل می شود.

✳️پایگاه Cabi (کابی):
کشاورزی

دفتر مرکزی این موسسه در کشور انگلستان و در شهر آکسفور قرار دارد. این پایگاه معتبرترین پایگاه علمی در موضوع علوم کشاورزی (مهندسی کشاورزی و اقتصاد کشاورزی)، علوم دامی، بیوتکنولوژی و بهداشت و سلامت جهانی است. در این پایگاه حدود ۱۸۷۰۰۰ مقاله در زمینه های یاد شده نمایه شده است. همچنین این پایگاه امکان دسترسی به ۱۰ میلیون چکیده مقاله را در موضوعات گفته شده فراهم می سازد.

✳️پایگاه Ebsco (ابسکو)
کلیه رشته ها

پایگاه اطلاعاتی ابسکو دسترسی به اطلاعات بیش از ۱۰۰۰۰ هزار نشریه تمام متن به همراه خلاصه و نمایه بیش از ۴۰۰۰۰ هزار نشریه مختلف علمی را در حوزه‌های علوم اجتماعی، علوم انسانی، آموزش و پرورش، کامپیوتر، مهندسی، تجارت، مدیریت، اقتصاد، مالی، حسابداری، تجارت بین‌الملل، هوش مصنوعی، کشاورزی، و … را مهیا ساخته است.

✳️ پایگاه ACS (آ سی اس)
شیمی

انجمن شیمی ایالات متحده یکی از معتبرترین انجمن های علمی در علم شیمی است که ۶۴ مجله علمی را نمایه می کند. ۱۶۳ هزار محقق در علم شیمی از سراسر جهان عضو این انجمن هستند.

✳️پایگاه اطلاعاتی اریک ( ERIC)
مرکز اطلاعات منابع آموزشی

اریک مرکز منابع اطلاعات علمی و آموزش و پروش می باشد و نیز یک کتابخانه دیجیتالی آنلاین با اطلاعات گسترده علمی و پژوهشی این پایگاه امکان دستیابی به اطلاعات را جهت پشتیبانی و استفاده از پژوهش ها و در آموزش، تدریس و پژوهش را فراهم می کند.

چقدر باید در انتظار نتیجه داوری مقاله ماند؟؟

پرسش: حدود دو ماه از ارسال مقاله ام به یک ژورنال می گذرد اما هنوز پاسخی دریافت نکرده ام، بطور معمول چقدر باید منتظر بمانم؟ آیا میتوانم برای سردبیر درخواست تعیین وضعیت کنم؟

به تجربه زمان داوری بسته به زمینه مطالعاتی متفاوت است، از یک ماه تا بیش از هشت ماه. بسیاری از ژورنال ها میانگین زمان داوری را در وبسایت خود اعلام میکنند. نظیر الزویر که میانگین چهار ماه را اعلام نموده. بنابراین پیش از ارسال مقاله توصیه میشود مدت زمان داوری را استعلام و آن را مدنظر قرارداد. اگر هم وبسایت ژورنال چیزی اعلام نکرده باشد، میتوانید با مشاهده مقالات اخیر آن، میزان متوسطی از submission date و acceptance date و date of publication بدست آورد. بدیهی است که این مدت زمان بسته به عوامل متعدد نظیر یافتن داور مناسب مقاله شما و یا…. میتواند قدری متفاوت باشد. به هرحال نهایتا توصیه میشود چهار ماه صبر کنید، پس از آن میتوانید در نامه ای رسمی (مطابق متن پیشنهادی زیر) از سردبیر ژورنال سوال بپرسید:

Dear [Insert journal editor’s name]:
This is with regard to my/our submitted manuscript, [Insert manuscript reference number], titled “[Insert manuscript title],” submitted to your journal on [Insert date of submission] for consideration as a [Insert article type, e.g., Original Article or Case Report].
We have not received an update regarding the status of our manuscript in the review process. Could you let us know when we can expect notice regarding the decision of the editorial board?
Thank you for your time and consideration. We look forward to hearing from you.
Sincerely,
[Insert author name and correspondence details]

انواع مقاله علمی:

۱⃣مقاله علمی پژوهشی:

چنین مقاله ای برخاسته از پژوهشی نوین است که مؤلف خود انجام داده است. طرح اندیشه ای نو، بازپرسی از مسئله ای پیشین با رویکردی متفاوت ، یا نقد علمی پژوهشی که قبلاً صورت گرفته ولی بخش یا بخش هایی از آن جای تأمل دارد. در این نوع مقاله – خواه طرح مسئله ای نو باشد یا نگاهی متفاوت به مسئله ای پیشین – رعایت قواعد اخلاقی حکم می کند که دفاع از نوبودگی طرح یا نگرش ، در قیاس با آنچه قبلاً انجام شده با نهایت سعه صدر و حفظ حرمت اندیشه یا نگرش پیشینیان صورت گیرد. هر گونه کوچک نمایی دیگران و بزرگ نمایی خویش رفتاری غیر اخلاقی تلقی می شود. اگر بپذیریم که طرح اندیشه نو یا بازنگری مسئله ای پیشین ، بدون حضور آن “پیشینه ها” ناشدنی است و هیچ حرکت علمی بدون تکیه بر تلاش های پیشینیان روی نمی دهد، رویکرد سپاس گونه به آثار پیشین از ملازمه های اخلاقی کار نوین تحقیقی است.

۲⃣ مقاله علمی ترویجی:

مقاله ترویجی مقاله ای قطعاً علمی است که به دلایل مختلف از نظر ساختار و لحن با مقاله پژوهشی متفاوت است. نخستین دلیل این است که مخاطب مقاله ترویجی همترازان نیستند، یعنی در مراتب پایین تر از نظر نوع تخصص علمی قرار دارند. به همین دلیل ، زبان و بیان خاصی اتخاذ می شود، ساختار ویژه ای را دنبال می کند، و از به کار بردن محاسبات پیچیدۀ آماری که برای آزمون فرضیه در مقاله تحقیقی صورت می گیرد پرهیز می شود. مراتب مخاطبان ممکن است دامنه گسترده ای را در بر گیرد: متخصصان رشته هایی به جز رشته اصلی موضوع مقاله: دانشجویان و دانش پژوهانی که در موضوع مورد بحث تحصیل و تتبع را آغازکرده اند ، ولی هنوز به پختگی لازم نرسیده اند؛ و نهایتاً عامۀ باسواد علاقه مند به مباحث علمی. بنابراین، ترویجی بودن یک مقاله نه تنها وجه علمی آن را مخدوش نمی کند، بلکه مهارت استفاده از زبان علمی ساده و سالمی را می طلبد که خود مهارتی ستودنی و کمیاب است. تدوین مقاله ترویجی هنری است که از تعاطی فهم زبان دشوار علمی و توانایی تبدیل آن به زبانی سالم و درعین حال مخاطب پسند حاصل می شود.

وجه برجستۀ اخلاقی در این نوع مقاله، استفاده از همه تدابیر زبانی و تصویری برای انتقال هر چه مطلوب تر اندیشه به مخاطبان پیش بینی شده است، و عدول از آن – که به اختلال در جریان ارتباط علمی می انجامد – بی توجهی به اصول اخلاقی در نگارش های علمی است.

۳⃣مقاله علمی مروری:

این نوع مقاله به تحلیل کلان و ارزیابی انتقادی نوشته هایی می پردازد که قبلاً منتشر شده است. مؤلف مقاله مروری از طریق مقوله بندی، یکپارچه سازی، و ارزشیابی آثار پیشین، سیر پیشرفت پژوهش های جاری را در جهت روشن کردن مسئله ای مشخص دنبال می کند. مقالۀ مروری در عین رعایت مراحل مختلف مقالات علمی پژوهشی، به پی گیری اندیشه های خرد یا کلان مندرج در آثار پیشین می پردازد و بیشتر در پی کشف چگونگی رشد یک اندیشه در طول زمان و درعرصه های مختلف علمی است. مقاله مروری معمولاً به وسیلۀ نویسنده ای تهیه می شود که با متون و نوشته های رشتۀ خود کاملاً آشناست و به مسئله مورد بررسی نیز اشراف دارد. در واقع مناسب ترین فرد برای نگارش چنین مقاله ای، متخصص اهل تتبّع و مطالعه است که از نظر اطلاعات حوزۀ موضوعی خود نیز بهنگام باشد. چنین فردی را معمولاً به عنوان متخصص متون موضوعی(Subject Literature Specialist) می شناسند که با متخصص موضوعی(Subject Specialist) متفاوت است.

۴⃣مقالۀ همایش:

مقاله ای که برای ارائه در همایش های علمی تدوین می شود از لحاظ ساختار و محتوا مشابه مقاله مجله است، یعنی همه اصول دربارۀ آن صادق است، خصوصاً بر نوآورانه بودن آن تأکید می شود. امّا آنچه آن را از مقاله مجله متفاوت می کند دو وجهی بودن آن است. وجهی از آن روایتی است که قرار است در همایشنامه(Proceedings) به چاپ برسد و وجه دیگر آن روایتی است که باید در حضور جمع ارائه شود. تفاوت این دو از لحاظ حجم و نوع پردازش است. روایت چاپی ممکن است از حجم بیشتری برخوردار باشد، چون مطالعۀ آن در فراغت بیشتری توسط علاقه مندان صورت می گیرد. امّا در روایتی که برای ارائه آماده می شود، ناگزیر باید نکاتی را رعایت کرد که از اهمیت بسزایی برخوردارند:
۱. سازگار کردن متن با مدت پیش بینی شده.
۲. استفاده از تدابیر تصویری.

تعداد مقالات یک پژوهشگر مهم است یا میزان #استناددهی به آنها؟

امروزه در جامعه علمی، میزان استناددهی به فعالیت‌های پژوهشی پژوهشگران تعیین کننده‌تر از تعداد مقالات آنها بوده و شاخص‌هایی (از جمله H-index) معرفی شده تا محققان تأثیرگذار را از آنهایی که صرفاً تعداد زیادی مقاله منتشر می‌کنند، متمایز کند.

سامانهٔ رتبه‌بندی نشریات علمی کشور

در این سامانه می‌توانید مجله‌های علمیِ کشور در حوزه‌های تخصصیِ گوناگون را شناسایی، و اعتبار آن‌ها را بررسی کنید. در پروفایل هر یک از مجله‌ها نشانی وبسایت اختصاصی مجله نیز درج شده است؛ از همین طریق می‌توانید به وبسایت مجله‌ها مراجعه کنید و در صورت نیاز، به متن کامل مقالات این مجله‌ها دسترسیِ رایگان داشته باشید، یا مقالهٔ خود را برای داوری و انتشار، به مجلهٔ دلخواه بفرستید.

http://journals.msrt.ir

سایت جدید دانلود رایگان مقالات معتبر ISI و SCOPUS بین المللی http://sci-hub.bz
معرفی: با استفاده از این سایت روسی می توانید به صورت رایگان بالغ بر ۵۸ میلیون مقاله معتبر علمی را دانلود نمایید. برای استفاده از این کتابخانه مجازی، می توانید ابتدا به بانکهای اطلاعاتی معتبر جهانی از جمله ScienceDirect و IEEE Xplore Digital Library و Emerald Insight و Springer Link و The ACM Digital Library مراجعه نموده و مقاله مورد نظر خود را جستجو نمایید، سپس لینک چکیده یا کد DOI مقاله را در این کتابخانه کپی نموده و مقاله مورد نظرتان را رایگان دریافت نمایید. سایت های قبلی مسدود شدند

قابل توجه اساتید و دانش پژوهان گرامی

از طریق لینک و سایت زیر می تواند بصورت رایگان به بیش از ۲,۸ میلیون کتاب و بیش از ۵۰ میلیون مقاله لاتین به صورت رایگان دسترسی پیدا کنید.

http://Www.b-ok.org

فقط کافی است نام کتاب یا مقاله را به درستی و به لاتین در کادر بنویسید و فایل مورد نظر خود را دانلود نمائید.

سلام
روش دانلود کردن مقاله های پولی

۱ ورود به سایت http://www.sciencedirect.com

۲ از کادر آبی رنگ بالای سایت گزینه advanced search را انتخاب کنید .
یه صفحه ای براتون باز میشه که چند تا کادر داره یکی اش برای کلید واژه ای هست که می خواین تایپ کنین مثلا
capital structure
و یکیش هم برای سال انتشار مقاله است که مثلا میزنین ۲۰۱۷ تا present که مقالات جدید را براتون بیاره.

۳ وقتی مقالات را براتون آورد، از قسمت abstract که چکیده مقاله است میتونین مناسب بودن یا نبودنش را تشخیص بدین.
اگه به نظرتون موضوع خوبی بود “روی لینک مقاله کلیک راست کنید” و گزینه copy link address را انتخاب کنید.

۴ به سایت http://www.freepapers.ir مراجعه کنید و لینک کپی شده را در کادر این سایت paste کنین و دکمه کنار کادر را بزنید.
نهایتا
مقاله ای که پولی بود به صورت رایگان قابل دانلود می شود.

آموزش روشهای دانلود رایگان مقالات و پایان نامه های انگلیسی:

https://farafile.ir/article/3135/view

چهل منبع مهم دریافت مقالات انگلیسی:

۱٫ ieeexplore.ieee.org
۲٫ acm.org
۳٫ link.springer.com
۴٫ wiley.com
۵٫ sciencedirect.com
۶٫ acs.org
۷٫ aiaa.org
۸٫ aip.org
۹٫ ajpe.org
۱۰٫ aps.org
۱۱٫ ascelibrary.org
۱۲٫ asm.org
۱۳٫ asme.org
۱۴٫ bioone.org
۱۵٫ birpublications.org
۱۶٫ bmj.com
۱۸٫ emeraldinsight.com
۱۹٫ geoscienceworld.org
۲۰٫ icevirtuallibrary.com
۲۱٫ informahealthcare.com
۲۲٫ informs.org
۲۳٫ ingentaconnect.com
۲۴٫ iop.org
۲۵٫ jamanetwork.com
۲۶٫ joponline.org
۲۷٫ jstor.org
۲۸٫ mitpressjournals.org
۲۹٫ nature.com
۳۰٫ nrcresearchpress.com
۳۱٫ oxfordjournals.org
۳۲٫ royalsocietypublishing.org
۳۳٫ rsc.org
۳۴٫ rubberchemtechnol.org
۳۵٫ sagepub.com
۳۶٫ scientific.net
۳۷٫ spiedigitallibrary.org
۳۸٫ springermaterials.com
۳۹٫ tandfonline.com
۴۰٫ theiet.org
دانلود رایگان کتاب
http://www.ketabnak.com
http://www.98ia.comc
http://www.takbook.com
http://www.irpdf.com
http://www.parsbook.org
http://www.irebooks.com
http://www.farsibooks.ir
http://www.ketabesabz.com
http://www.readbook.ir
سایتهای مهم علمی،پژوهشی
http://www.digitallibraryplus.com
http://www.daneshyar.net
بانک های اطلاعاتی
http://www.umi.com/pqdauto
http://www.search.ebscohost.com
http://www.sciencedirect.com
http://www.emeraldinsight.com
http://www.online.sagepub.com
http://www.springerlink.com
http://www.scopus.com
http://apps.isiknowledge.com
پایان نامه های داخلی و خارجی
http://www.irandoc.ac.ir
http://www.umi.com/pgdauto

http://www.mhrn.net
http://www.theses.org
مقالات فارسی
http://www.magiran.com
http://www.civilica.com
http://www.sid.ir
کتابخانه ملی ایران، آمریکا و انگلیس
http://www.nlai.ir
http://www.loc.gov
http://www.bl.uk
دسترسی آزاد روانشناسی و آموزش و پرورش
http://eric.ed.gov
اطلاعات عمومی کشورها
http://www.worldatlas.com
پایگاه اطلاعات اسلامی
http://www.seraj.ir
مقالات رایگان کتابداری و اطلاع رسانی
http://www.infolibrarian.com
آرشیو مقالات از سال ۱۹۹۸
http://www.findarticles.com
کتابخانه الکترونیک
http://www.digital.library.upenn.edu/books
رایانه و بانکهای اطلاعاتی فارس
http://www.srco.ir
دانشنامه آزاد اینترنتی
http://www.wikipedia.org
دایره المعارف بریتانیکا
http://www.brit
:دانشگاه اهایو
https://etd.ohiolink.edu/ap:1:100766165341125
florida:
http://etd.lib.fsu.edu/ETD-db/

دسترسی به متن
کامل پایان نامه های ۴۳۵ دانشگاه
از۲۴ کشور اروپایی
http://www.dart-europe.eu/basic-search.php

دسترسی رایگان به بانک مقالات
دانشگاه کالیفرنیا
http://escholarship.org/

دسترسی رایگان به بانک مقالات
دانشگاه TENNESSEE
http://www.lib.utk.edu:90/cgi-perl/dbBro…i?help=148

دسترسی رایگان به ۱,۵۵۰,۶۳۲ مقاله ی
دانشگاهی
http://www.oalib.com/

دسترسی به پایان نامه های
الکترونیکی دانشگاه ناتینگهام
http://etheses.nottingham.ac.uk/

دسترسی رایگان به کتاب ها و ژورنال
های سایت In Tech
http://www.intechopen.com/

دسترسی رایگان به مقالات علمی —
دانشگاه McGill
http://digitool.library.mcgill.ca/R

دسترسی رایگان به مقالات علمی —
مقالات ۱۷۵۳ ژورنال-— دانشگاه
استنفورد
http://highwire.stanford.edu/

Directory of Open Access Journals
http://www.doaj.org/

دسترسی به مقالات و متون علمی
پایگاه Proceeding of the National Academy
of Sciences
ایالت متحده ی آمریکا
http://www.pnas.org
روزنامه ها و مجلات انگلیسی
روزنامه گاردین
http://www.guardian.co.uk
روزنامه نیویورک تایمز
http://www.nytimes.com
روزنامه واشنگتن تایمز
http://www.washtimes.com
روزنامه واشنگتن پست
http://www.washpost.com/index.shtml
روزنامه تایمز
http://www.the-times.co.uk/news

دانلود مقالات پولی از sciencedirect

۱٫ مراجعه به سایت scincedirect.com
۲٫ انتخاب advanced search
۳٫ قرار دادن کلیدواژه های مورد نظر در کادرهای search for
۴٫ توجه داشته باشید که نیازی به انتخاب گزینه ی Open Access articles only نمی باشد و تیک books را نیز نمی بایست برداشت تا تمام مقالات رایگان و غیر رایگان را در معرض نمایش قرار دهد
۵٫ تعیین سال مورد مورد نظر مثلا ۲۰۱۰تا ۲۰۱۶
۶٫ انتخاب search

حال صفحه ی جدیدی که مقالات را نمایش میدهد بارگیری میشود

۷٫ عنوان مقاله ی مدنظر را انتخاب کنید تا به مشخصات مقاله و چکیده و… دست بیابید

۸٫ حال لینک مقاله را کپی کنید

۹٫ به سایت http://elearnica.ir مراجعه کنید و لینک مقاله را در کادر نارنجی رنگ paste کنید و گزینه ی لینک را باز بزنید
امکان دارد از شما وارد کردن عبارت امنیتی را بخواهد برای اطمینان اینکه شما ربات نیستید،
مثلا هزارو شصت و هفت که باید ۱۰۶۷ را در کادر پرسشش قرار دهید و ثبت درخواست….

۱۰٫ باز لینک را paste کنید( البته فقط بار اول دوبار لینک را باید paste کنید) و انتخای گزینه شکلک سرچ کنار کادر،
حال چکیده مقاله را نمایش میدهد و کادر نارنجی آماده سازی فایل سند و در آخر دانلود فایل pdfمقاله مد نظ

با سلام
یه سایت خوب در زمینه مقاله بیس پیدا کردم که بصورت رایگان شما میتوانید مقاله بیس مدیریت و مالی رو دانلود کنید من خودم موضوع پایان نامه رو از اونجا گرفتم سایت بدی نیست با توجه به اینکه فقط حوزه مدیریت هست از سایت های دیگه بهتره هرچند اونجا ترجمه مقالات رو میفروشن ولی من که فقط از قسمت رایگان سایت استفاده کردم و راضی بودم خواستم معرفیش کنم
اسم سایت خانه مقالات ISI ایران است و ادرسش
http://isihome.ir/

باسلام ایا خلاصه و پاور یا ورد فصل ۶ کتاب سیستم های اطلاعاتی حسابرسی دکتر همت فر و کولیوند رو کسی داره لطفا ب اشتراک بذاره

سلام. بنده کارشناس ارشد حسابداری هستم. اگر ممکنه برنامه حضور دکتر کاشانی پور تو دانشگاه را برای ترم دوم ۹۴-۹۵ بهم یکی اطلاع بده حضوری بیام باهاشون کار دارم.ممنون میشم.ضمنا در مورد پروپوزال و پایان نامه و مشاوره آماری و … میتونم کمک کنم norouzi.mohammad65@yahoo.com

سلام به همه دوستان
اگه بخواهیم ببینیم موضوع پایان نامه تکراری نیست توی دانشگاه چگونه باید فهمید به غیر از سایت ایران داکت
ممنون می شم راهنمایی کنید

کمک کمک در انتخاب موضوع یاری کنید هر چی موضوع برای دکتر قدرتی میبرم رد می کنه کمکمم کنید

سروران گرامی کمک و راهنمایی کنید
هر چی مقاله میبریم پیش آقای قدرتی رد میکنه
چکار کنیم ؟ چه نوع موضوعی ببریم پیش ایشان؟
خیلی ممنون
پاسخ :
سلام سعی کنید از مقالات بروز یا بعبارتی ۲۰۱۴ استفاده فرمایید.

سلام دوستان
ما هم در دانشگاه آزاد بروجرد سایتی رو برای دوستانمون در ارشد حسابداری توسط همکلاسیمون آقای افجع طراحی کردیم.
بنده خودم پروپوزالم رو تایید و تا فصل ۳ پیش بردم.
سایت ما هم اینه آدرسش http://www.hesab24.ir
خوشحال میشم بتونیم به هم کمک کنیم
http://www.hesab24.ir

خطاب به علی :
غم گذشته مخور داداش به آینده بیاندیش

سلام.واحد کاشان تنها واحدی هست که به ما ۶ واحد پیش اضافه داد در ترم اول و خیلی راحت هزینه شو گرفت. در حالی که در هیچ واحد آزاد درس کامپیوتر و زبان نمیدن؟

خطاب به فائزه :
سلام بعد از تایید پروپوزال توسط شورای گروه لازم است امضاء های لازم را بگیرید که شامل اسامی کلیه اساتید هست و آنرا به بخش پژوهشی تحویل دهید.
سپس در انتخاب واحد ترم خود درس پایان نامه را انجام دهید.
و پس از آن به آقای زیارتی مراجعه کنید تا برای پایان نامه شما کد بگیرد.
اگر مراحل را اشتباه گفتم لطفا دوستان دیگر تصحیح کنند

سلام
بعد از تایید پروپوزال توسط شورای گروه حسابداری چه کاری بایستی انجام دهیم ؟

با سلام خدمت همکلاسیهای ارجمند
این جور که بوش میاد دانشگاه دوست داره پروپوزال ها وپایان نامه بچه ها به نیمسال دوم بیفته ومبلغ ۵۰۰هزار تومان دیگه هنگام تمدید بگیره

چه خبر از پروپوزال ها؟
امروز کسی تونست پروپوزالشو تایید کنه ؟
من هنوز موضوع انتخاب نکردم چیکار کنم ؟

خطاب به فائزه
سلام
همکلاسی های من دانشجویان بسیار خوبی هستند و همواره به دوستان دیگر کمک کرده اند(بنده هم بعنوان نماینده همین دوستان این سایت را طراحی کرده ام).
شما هم هر سئوالی دارید بفرمایید , حتما پاسخ شما را خواهند داد.
در مورد سئوالی که مطرح کرده بودید , خدمتتان عرض کنم که اگر میخواهید در پایان ترم چهارم موفق به دفاع از پایان نامه بشوید لازم است از همین الان به دنبال موضوع پایان نامه خود باشید و با شروع شدن ترم ۳ موضوع خود و همچنین پروپوزال مربوط به آن موضوع را به آقای دکتر قدرتی ارائه کنید تا ایرادات آنرا طی ترم برطرف کنند .
توجه داشته باشید که حتما از ابتدای ترم پیگیر این موضوع باشید.

سلام آقای کریم آبادی
یادتون هست وقتی ازتون پرسیدم هدفتون از این سایت چیه گفتید میخواهیم ارتباط دانشجویان دوره های مختلف رو با هم برقرار کنیم تا اینکه دانشجویان ترم های بعد از تجربیات دانشجویان ترم های قبلتر استفاده کنند و کمتر وقتشون تلف بشه .
الان هیچ کدوم از هم دوره ای های شما و پاسخ هایی که به ما می دهند راه روشنی رو برای ترم بعد به ما نشون نمیده.
ما ورودی های سال ۹۲ هستیم , خواهش می کنم ما رو راهنمایی کنید که برای ترم ۳ چیکار کنیم ؟

با سلام و خسته نباشید اقای کریم ابادی درمورد نوشتن پروپوزال کمک مکنید نمی دونم از کجا شروع کنم
پاسخ :
سلام با توجه به توضیحاتی که در همین گفتگوی پایان نامه آمده است می توانید مقاله خود را پیدا کنید و سپس بقیه مراحل را نیز دوستان در این بخش آورده اند.

برای ترجمه و یافتن مقاله میتوانید به آدرس زیر مراجعه کنید.

http://farjamedanesh.com/

برای ترجمه کردن متون حسابداری میتوانید متن های خود را به آدرس زیر ایمیل کنید:

hesabdaran_2012@yahoo.com

با سلام میخواستم در مورد موضوعبررسی نگرش کارکنان در خصوص رعایت مسئولیتهای اجتماعی در شرکتهای دولتی راهنماییم کنید که چطو ر پروپوزال م رو بنویسم خواهش مکنم کمکم کنید ممنون
پاسخ :
سلام به بخش گفتگوی دانشجویان در مورد پایان نامه مراجعه فرمایید.

سلام
این هفته بایستی پروپوزالمون رو تحویل بدیم ؟ یا تا موقع امتحان وقت داریم ؟
ادبیات تحقیق رو هم بایستی این هفته ارائه بدیم ؟

دانشجـویانی که قصـد دارند در نیمسال اول ۹۴-۹۳ (مهر ماه ۹۳)واحد پایان نامه اخذ نمایند باید هر چه سریعتر فرم شماره ۱( فرم پیشنهاد تحقیق پایان نامه/پروپوزال)رابه کمک استاد راهنما تکمیل نمایند تا در شورای گروه مورد ارزیابی و تایید قرار گیرد. فرم شماره ۱ تایید شده باید حداکثر تا ۱۵ مرداد ماه توسط دانشجو تحویل دفتر پژوهشی گردد تا اخذ کدانجام گیرد. درغیراین صورت دفاع پایان نامه در بهمن ماه امکان پذیر نخواهد بود.

سلام
جلسه شورا آخرین بار ۱۵ ام اسفند تشکیل شد.در مورد جلسه بعدی شورا باید هر هفته قسمت اطلاعیه های تحصیلات تکمیلی را چک کنید فقط از این طریق اعلام می شود.

سلام الهام خانم
میدونید جلسه شورا آخرین بار کی تشکیل شده ؟
جلسه شورا دفعه ی بعد کی تشکیل میشه ؟

خواهش می کنم فائزه جان.
تا قبل از تایید پروپوزال در جلسه شورا که معمولا در یک تاریخ مشخص و در پایان یا ابتدای ترم تشکیل می شود هر سوال یا ایرادی داشتید را باید با دکتر قدرتی مطرح کنید.
در جلسه شورا استاد راهنمای شما به پیشنهاد خودتون و با تصویب گروه مشخص می شود که از آن پس هر کاری داشتید با استاد راهنماتونه.

سلام الهام جان ممنون از راهنماییت
بعد از نوشتن پروپوزال باید آنرا به دکترقدرتی نشان بدیم یا به استاد راهنما.
نقش دکترقدرتی استاد رهنماست؟
نقش استاد راهنما در نوشتن پروپوزال یا تاییدپروپوزال چیست؟

سلام
هیچ یک از اساتید ترجمه مقاله بیس را از شما نمی خواهند ولی اگر ترجمه اش را داشته باشید خیلی از قسمت های پروپوزال مثل فرضیات و سوابق خارجی و چکیده و بیان مسیله و فرمول ریاضی را می تونید ازش استخراج کنید.اکثر بچه ها بعد از تایید مقاله بیس شون اصلا دیگه سراغش هم نمیرند و با مراجعه به سایت های اینترنتی در مورد موضوعشون سرچ می کنند و مطالبی که از این راه پیدا می کنند را در پروپوزالشون وارد می کنند.

سلام دوست عزیز
این وبلاگ دوست منه
http://hesabdarirozbahan.blogfa.com/

در مورد پایان نامه و مقاله راهنمایی میکنه
اگه دوست داشتی به دوستانت معرفی کن

موفق باشید…

برای یافتن مقاله میتوانید از لینک زیر استفاده فرمایید.
http://journalyab.blogfa.com/

سلام
حتما باید مقاله ی بیس رو ترجمه کنیم؟ یا ضروری نیست.
بایدترجمه رو به دکتر قدرتی بدیم یا استاد راهنمامون.

چرا باید دو سه بار پروپوزال رو به دکتر قدرتی نشون بدیم؟ معمولا چه اشکالاتی میگیره تا حواسمون به اون چیزا باشه ؟

با سلام من چند تا موضوع واسه پایان نامه می خواستم که استادم تایید کنه خواهش میکنم کمکم کنید
پاسخ :
برای یافتن مقاله میتوانید از لینک زیر استفاده فرمایید.
http://journalyab.blogfa.com/

سلام پریسا جان
خواهش میکنم.اول باید تایید استاد قدرتی را بگیرید بعد هم با ترجمه مقاله بیس تون میتونین خودتون پروپوزالتون را بنویسید.البته تا حداقل ۲-۳ بار پروپوزال را نبرید پیش استاد قدرتی تاییدش نمیکنه.اگه از همین الان شروع کنید تا آخر ترمتون میتونید خودتون پروپوزالتون را بنویسید و مثل ما به دردسر ترم چهار نمی افتید.

سلام الهام جون ممنون از راهنماییت
بعد از پیداکردن مقاله چی؟ بعدش باید چیکارکنیم؟

سلام بچه ها من فقط یه راه برای دانلود کردن مقاله بیس هایی که خریدنی هستن اونم به دلار بلدم براتون می نویسم امیدوارم که به دردتون بخوره:
۱)ورود به سایت http://www.sciencedirect.com
۲) از کادر آبی رنگ بالای سایت گزینه advanced search را انتخاب کنید .یه صفحه ای براتون باز میشه که چند تا کادر داره یکی اش برای کلید واژه ای هست که می خواین تایپ کنین مثلا capital structure و یکیش هم برای سال انتشار مقاله است که مثلا میزنین ۲۰۱۳ تا present که مقالات جدید را براتون بیاره.
۳)وقتی مقالات را براتون آورد از قسمت abstract که چکیده مقاله است میتونین مناسب بودن یا نبودنش را تشخیص بدین. اگه به نظرتون موضوع، موضوع خوبی بود روی لینک مقاله کلیک راست کنید و گزینه copy link address را انتخاب کنید.
۴)به سایت http://www.freepapers.ir مراجعه کنید و لینک کپی شده را در کادر این سایت paste کنین و دکمه کنار کادر را کلیک کنید.
یک لحظه بعد مقاله ای که پولی بود به صورت رایگان قابل دانلود میشه.

پیداکردن مقاله چحوریه؟ کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟