http://proacc.ir

اخبار حسابداری

۱۳

newsآخرین خبرهای علمی مرتبط با حسابداری در دیدگاههای این نوشته بیان می شود

ارسال دیدگاه

*

code

دیدگاه ها (۱۳)

پنجمین هم اندیشی دانشجویان دکتری حسابداری ایران دانشگاه تهران دانشگاه مدیریت چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴
نگاه نو
روش شناسی پژوهش در حسابداری
نظریه پردازی در حسابداری

امروز در دانشگاه تهران :
دومین سالگرد درگذشت مدیر خوشنام بازاهای مالی و پولی برگزار می شود
دومین سالگرد درگذشت دکتر غلامرضا اسلامی بیدگلی، مدیرخوشنام بازاهای مالی و پولی و استاد دانشگاه فردا در دانشگاه تهران با برگزاری نشستی علمی برگزار می شود.

مراسم یادبود مرحوم محمد حسن (بیژن) اردبیلی روز دوشنبه ۹۴۰۱۲۴ ساعت ۱۵ تا ۱۷ در سالن الزهرا دانشگاه شهید بهشتی برگزار میشود.

سیزدهمین همایش ملی حسابداری و پنجمین هم اندیشی دانشجویان دکتری حسابداری در روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت برگزار می شود

سیزدهمین همایش ملی حسابداری روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴

http://iscconferences.ir/accounting

چهارمین کنفرانس ملی مدیریت و حسابداری در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ با موضوع محوری حسابداری و مدیریت
http://WWW.ACCFINCONF.COM

کتاب گزارش حسابرسی درباره ی صورت های مالی بر پایه استانداردهای مصوب تا آغاز ۱۳۹۲ توسط عبدا… آزاد و محبوبه کاظمی از انتشارات مرکز آموزش و تحقیقات حسابداری و حسابرس حرفه ای جامعه حسابداران رسمی ایران چاپ شده است

کتاب اصول حسابرسی جلد اول ترجمه و تالیف دکتر افسانه رفیعی دکتر الهام حمیدی و ناصر مکارم اخیرا چاپ شده است

با یاری خداوند متعال اولین کنفرانس بین المللی مدیریت، حسابداری و اقتصاد در اسفندماه ۱۳۹۳ بصورت مجازی توسط موسسه بین المللی علوم و فناوری حکیم عرفی شیراز با همکاری دانشگاهها و مراکز پژوهشی برگزار خواهد شد. این کنفرانس تلاش می‌کند با همکاری همه دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، اندیشمندان و پژوهشگران کشور محیطی را برای عرضه آخرین پیشرفت‌های پژوهشی، کاربردی و فنّاورانه در بخش های مختلف اقتصاد، مدیریت و حسابداری فراهم کند. کنفرانس در سطح بین المللی برگزار شده و دبیرخانه دائمی کنفرانس از مقاله‌های پژوهشی و کاربردی که دربردارنده یافته‌های جدید در ابعاد محورهای موضوعی کنفرانس است استقبال می‌کند.
قابل ذکر است با توجه به روند داوری علمی و تخصصی همه مقالات دریافتی از سوی نویسندگان محترم و بر اساس بند چهارم از ماده ۲ آیین‌نامه ارزیابی فعالیت های پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، هیچ‌گونه تفاوتی بین کنفرانس مجازی و کنفرانس‌های دیگر وجود ندارد.
همچنین مقالات پذیرش شده توسط کمیته داوران در مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی(SID.ir)، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران(Irandoc)، سازمان اسناد و کتابخانه ملی، سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه سازی و چاپ آنلاین خواهند شد.

نشریه ۲۰۶ سازمان با عنوان اصول حسابرسی ۱ منتشر شد مبنای کتاب ارنز۲۰۱۴ و استانداردهای حسابرسی است

نیم نگاهی به شیوه برگزاری مقطع دکتری حسابداری در دانشگاه های برتر دنیا
ماهنامه بورس آذر ٩٣

سهام خزانه در ایران :
در بند ب ماده الحاقی ۲۶ لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی آمده است: شرکت های پذیرفته شده در بورس و بازارهای خارج از بورس براساس میزان سهام شناور خود در هر یک از بازارهای مذکور و براساس مقرراتی که به پیشنهاد سازمان بورس و اوراق بهادار به تصویب می رسد، می توانند تا ۱۰ درصد سهام خود را خریداری و تحت عنوان سهام خزانه، در شرکت نگهداری کنند.
همچنین مابه التفاوت ارزش اسمی و قیمت معاملاتی پذیره نویسی اوراق بهادار مذکور که کمتر از قیمت اسمی پذیره نویسی می شوند، به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی شناخته خواهد شد